NOWOCZESNE APARTAMENTY

Z duchem dawnej Fabryki Chleba

STARE MIASTO

Z widokiem na przyszłość

Miejsce o krok od największych atrakcji Gdańska dające jednocześnie możliwość odpoczynku od zgiełku serca miast.

 

Liczba mieszkań: 163
Powierzchnia mieszkań: 26-144 m2
Liczba
pokoi:
1-6
Termin oddania: II kwartał 2021 r.
Części wspólne budynku:
  • lobby z recepcją
  • taras dachowy
  • strefa biznes
  • sala fitness
  • bawialnia dla dzieci

Z WIDOKIEM NA PRZYSZŁOŚĆ

Mieszkam w Chlebovej

CHLEBOVA to miejsce stworzone dla osób ceniących historyczny klimat przestrzeni miejskich.  Połączenie nowoczesnych, gwarantujących wysoki komfort rozwiązań architektonicznych wraz z zabytkowymi elementami symbolizującymi genezę nazwy. To miejsce z duszą, które pomimo położenia w centrum miasta daje poczucie prywatności zapewniając piękne widoki.

To propozycja dla tych, którzy  pragną zamieszkać w tętniącym życiem mieście,skąd wszędzie jest blisko. Dla tych, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami ciesząc się z takich dobrodziejstw otoczenia jak: zabytki, restauracje, czy miejsca rozrywek.

Niezwykłe wnętrza

Wnętrza inwestycji CHLEBOVA to nowoczesne rozwiązania stworzone z  wysokiej klasy materiałów, które zostały wzbogacone o artefakty pochodzące ze zburzonej Fabryki Chleba. W ten sposób inwestycja zyskała historyczne tło, które z punktu widzenia mieszkańców miasta ma ogromną wartość sentymentalną. Zdobyte pamiątki zostaną wyeksponowane w eleganckim hallu wejściowym,  korytarzach oraz we wnętrzach sal biznesowych oraz fitness.

Taras z widokiem na Stare Miasto

Chcąc podkreślić wyjątkowość lokalizacji  CHLEBOVA przygotowała dla swoich mieszkańców taras na dachu. Rozciąga się z niego urzekający widok na: Miasto Główne, pływające Motławą statki, Wyspę Spichrzów oraz Port.  To niezwykle urokliwe i spokojne miejsce, gdzie w kameralnych warunkach można napawać się pięknem otoczenia.

To jedna z najbardziej inspirujących realizacji naszej pracowni. Architektura budynku obfituje we współczesne formy z zastosowaniem szlachetnych materiałów spotykanych w tej części Gdańska, nawiązując jednocześnie do historii tego miejsca

Jakub Bladowski, Roark Studio

DAVNA

1904 r.

NOVOCZESNA

2020 r.

2021 r.

Zakończenie budowy inwestycji Chlebova

2017 r.

NDI Development po wcześniejszej inwentaryzacji znalezionych w budynku przedmiotów, wykonała rozbiórkę budynku Starej Piekarni oraz przystąpiła do realizacji Nowego projektu CHLEBOVA

2013 r.

W tym roku do pustego budynku po Starej Piekarni wprowadzili się artyści ze stowarzyszenia WL4. Dzięki nim powstała unikalna przestrzeń, sprzyjająca tworzeniu dla malarzy, rzeźbiarzy, aktorów. Tu pracownie swoje mieli m.in. Czesław Podleśny, Adriana Majdzińska. Fasady budynku natomiast były pokryte muralami autorstwa Mariusza Warasa.

II połowa XX wieku

Piekarnia zakończyła działalność w wyniku wybuchu pieca. Od tego czasu budynek był wynajmowany na magazyny, biura i pracownie. Liczne przebudowy obiektu całkowicie zatarły pierwotny charakter budynku. Ostatecznie budynek został opuszczony około 2000r.

1939-1945 r.

Przed wybuchem II Wojny Światowej, wokół piekarni powstało wiele budynków przemysłowych, mieszkalnych i kilka willi.

Budynek piekarni jako jeden z nielicznych przetrwał II Wojnę Światową. Po wojnie w budynku kontynuowana była produkcja chleba. Okoliczni mieszkańcy wspominają o tym iż w pewnym okresie mogła to być największa fabryka pumpernikla w Europie.

1910 r.

Proces produkcyjny w fabryce był bardzo nowoczesny. Stosowano m.in. maszyny do wytrząsania worków, wirówki do czyszczenia mąki. Fabryka dostarczała codziennie 17 tysięcy bochenków chleba.

1904-1905 r.

1904-1905

Data wybudowania budynku Germania-Brotfabrik, jednej z pierwszych przemysłowych fabryk chleba w Gdańsku

29.11.1905

Data oddania do użytku reprezentacyjnej sali gdańskiego cechupiekarzy

1904 r.

Data założenia spółki akcyjnej Germania-Brotfabrik. Jej akcjonariuszami było 83 osoby. Każdy z akcjonariuszy miał obowiązek codziennego nabywania wytworzonego w piekarni pieczywa.

Około 1890 r.

Po 1890 r przeprowadzono defortyfikacje Miasta Gdańska. W tym czasie powstaje ul. Stępkarska (Schuitensteg).

Około 1626 r.

Powstaje Bastion Motława (Bastion Mottlau), będący częścią fortyfikacji miasta Gdańska.

Do XVII w

Teren niezabudowany ze względów strategicznych.